spójrz szerzej - zdjęcie w tle wydarzenia

Zapraszamy na warsztaty: Spójrz szerzej. Edukacja na miarę XXI wieku.

Bezpłatne warsztaty „Spójrz szerzej. Edukacja na miarę XXI wieku” mają na celu wprowadzenie uczestników w fascynujący, a wciąż mało popularny świat edukacji alternatywnej, rozumianej jako próbę odejścia od tradycyjnego, przeszło dwustuletniego pruskiego systemu nauczania. Prowadzący Kacper Owiński (polonista) i Jakub Róg (matematyk) pracują w szkole Montessori i wspaniale się uzupełniają 👩🎓👨🏫

👉W trakcie pierwszego spotkania krytycznie spojrzymy na to, co mają nam do zaproponowania rozmaite nurty edukacji alternatywnej. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zapoznania się m.in. z podstawami pedagogiki Montessori czy z założeniami szkół demokratycznych oraz przetestowania na sobie narzędzi, które proponują w działalności edukacyjnej.

👉Następnie poznamy i doświadczymy metod i technik stosowanych m.in w szkołach w Kanadzie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Finlandii i Polsce.

👉 Na trzecim spotkaniu uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób ograniczyć rolę ocen liczbowych w procesie uczenia się, jak prawidłowo udzielać informacji zwrotnej i motywować uczniów do nauki oraz wezmą udział w pokazowej lekcji wykorzystującej OK.

👉 Na zakończenie będziemy mieli możliwość kompleksowego przyjrzenia się obecnemu systemowi oświaty i wypracowania konkretnych strategii, mających na celu wprowadzenie do polskich szkół nowoczesnych rozwiązań opartych na nauczaniu holistycznym, podmiotowości oraz samodzielności ucznia oraz komunikacji bez przemocy.

Zapraszamy na wszystkie 4 zajęcia, ale można też przyjść na dowolny wybrany temat 🙂  Zaczynamy 24.02 o godz. 18.00 🕐 Centrum Obywatelskie, ul Reymonta 20.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne ale obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc TUTAJ.

Obraz może zawierać: 2 osoby, tekst
Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *